Ga naar de inhoud
Kinderopvang - Wijzer

Wegwijs in de kinderopvang

Kinderopvang - Wijzer

Wegwijs in de kinderopvang

  • Start
  • Ouders
    • Welke soorten kinderopvang zijn er?
    • Wanneer beginnen met zoeken naar kinderopvang?
    • Waar let ik op bij het kiezen van kinderopvang?
    • Openingstijden en dagen in de kinderopvang
    • Kinderopvang vergelijken: waar let je op?
    • Wiki-kinderopvang
    • Zoek op opvangvormen
      • Kinderdagverblijf
      • VE peuteropvang
      • Buitenschoolse opvang
    • Zwangerschap en geboorte: geld en verlof in 2026
    • Zwangerschapskalender
  • Kinderopvangkaart
    • Zoek in de buurt
    • Kaart basisscholen
    • Kaart locatiegrootte
    • Kaart organisaties
    • Kaart kansenindex
    • Register Buitenlandse Kinderopvang
  • Gastouderopvang
    • Gastouderbureaus (gemeente)
    • Kaart gastouderbureaus (naam)
    • Kaart gastouderopvang
  • Kosten en toeslag
    • Kinderopvangtoeslag
    • Tabel kinderopvangtoeslag
    • Maximum uurtarieven
    • SMI kinderopvang
    • Voorschoolse educatie (VE)
    • Studeren & kinderopvangtoeslag
    • Bijna gratis kinderopvang
    • Netto kosten kinderopvang
  • Sector en cijfers
    • Dashboards
      • Dashboard gemeente
      • Dashboard plaats
      • Dashboard postcode
      • Dashboard organisaties
      • Dashboard sociaal-economisch
      • Dashboard GGD-regio
      • Dashboard schoolbesturen
      • Dashboard basisscholen
      • Stand van zaken KDV
      • Stand van zaken BSO
      • Stand van zaken GO(B)
      • Kwartaalmonitor kinderopvang
      • BSO-prognose per gemeente
    • Kaarten sector
      • Kaart capaciteit
      • Kaart GGD-regio
      • Kaart marktaandeel
      • Kaart rechtsvormen
      • Kaart rechtsvorm per postcode
    • Top 100 kinderopvang
      • Actuele Top 100
    • Maandoverzichten
  • Nieuws en dossiers
  • Start
  • Ouders
    • Welke soorten kinderopvang zijn er?
    • Wanneer beginnen met zoeken naar kinderopvang?
    • Waar let ik op bij het kiezen van kinderopvang?
    • Openingstijden en dagen in de kinderopvang
    • Kinderopvang vergelijken: waar let je op?
    • Wiki-kinderopvang
    • Zoek op opvangvormen
      • Kinderdagverblijf
      • VE peuteropvang
      • Buitenschoolse opvang
    • Zwangerschap en geboorte: geld en verlof in 2026
    • Zwangerschapskalender
  • Kinderopvangkaart
    • Zoek in de buurt
    • Kaart basisscholen
    • Kaart locatiegrootte
    • Kaart organisaties
    • Kaart kansenindex
    • Register Buitenlandse Kinderopvang
  • Gastouderopvang
    • Gastouderbureaus (gemeente)
    • Kaart gastouderbureaus (naam)
    • Kaart gastouderopvang
  • Kosten en toeslag
    • Kinderopvangtoeslag
    • Tabel kinderopvangtoeslag
    • Maximum uurtarieven
    • SMI kinderopvang
    • Voorschoolse educatie (VE)
    • Studeren & kinderopvangtoeslag
    • Bijna gratis kinderopvang
    • Netto kosten kinderopvang
  • Sector en cijfers
    • Dashboards
      • Dashboard gemeente
      • Dashboard plaats
      • Dashboard postcode
      • Dashboard organisaties
      • Dashboard sociaal-economisch
      • Dashboard GGD-regio
      • Dashboard schoolbesturen
      • Dashboard basisscholen
      • Stand van zaken KDV
      • Stand van zaken BSO
      • Stand van zaken GO(B)
      • Kwartaalmonitor kinderopvang
      • BSO-prognose per gemeente
    • Kaarten sector
      • Kaart capaciteit
      • Kaart GGD-regio
      • Kaart marktaandeel
      • Kaart rechtsvormen
      • Kaart rechtsvorm per postcode
    • Top 100 kinderopvang
      • Actuele Top 100
    • Maandoverzichten
  • Nieuws en dossiers
Sluiten

Zoeken

Kinderopvang - Wijzer

Wegwijs in de kinderopvang

Kinderopvang - Wijzer

Wegwijs in de kinderopvang

  • Start
  • Ouders
    • Welke soorten kinderopvang zijn er?
    • Wanneer beginnen met zoeken naar kinderopvang?
    • Waar let ik op bij het kiezen van kinderopvang?
    • Openingstijden en dagen in de kinderopvang
    • Kinderopvang vergelijken: waar let je op?
    • Wiki-kinderopvang
    • Zoek op opvangvormen
      • Kinderdagverblijf
      • VE peuteropvang
      • Buitenschoolse opvang
    • Zwangerschap en geboorte: geld en verlof in 2026
    • Zwangerschapskalender
  • Kinderopvangkaart
    • Zoek in de buurt
    • Kaart basisscholen
    • Kaart locatiegrootte
    • Kaart organisaties
    • Kaart kansenindex
    • Register Buitenlandse Kinderopvang
  • Gastouderopvang
    • Gastouderbureaus (gemeente)
    • Kaart gastouderbureaus (naam)
    • Kaart gastouderopvang
  • Kosten en toeslag
    • Kinderopvangtoeslag
    • Tabel kinderopvangtoeslag
    • Maximum uurtarieven
    • SMI kinderopvang
    • Voorschoolse educatie (VE)
    • Studeren & kinderopvangtoeslag
    • Bijna gratis kinderopvang
    • Netto kosten kinderopvang
  • Sector en cijfers
    • Dashboards
      • Dashboard gemeente
      • Dashboard plaats
      • Dashboard postcode
      • Dashboard organisaties
      • Dashboard sociaal-economisch
      • Dashboard GGD-regio
      • Dashboard schoolbesturen
      • Dashboard basisscholen
      • Stand van zaken KDV
      • Stand van zaken BSO
      • Stand van zaken GO(B)
      • Kwartaalmonitor kinderopvang
      • BSO-prognose per gemeente
    • Kaarten sector
      • Kaart capaciteit
      • Kaart GGD-regio
      • Kaart marktaandeel
      • Kaart rechtsvormen
      • Kaart rechtsvorm per postcode
    • Top 100 kinderopvang
      • Actuele Top 100
    • Maandoverzichten
  • Nieuws en dossiers
  • Start
  • Ouders
    • Welke soorten kinderopvang zijn er?
    • Wanneer beginnen met zoeken naar kinderopvang?
    • Waar let ik op bij het kiezen van kinderopvang?
    • Openingstijden en dagen in de kinderopvang
    • Kinderopvang vergelijken: waar let je op?
    • Wiki-kinderopvang
    • Zoek op opvangvormen
      • Kinderdagverblijf
      • VE peuteropvang
      • Buitenschoolse opvang
    • Zwangerschap en geboorte: geld en verlof in 2026
    • Zwangerschapskalender
  • Kinderopvangkaart
    • Zoek in de buurt
    • Kaart basisscholen
    • Kaart locatiegrootte
    • Kaart organisaties
    • Kaart kansenindex
    • Register Buitenlandse Kinderopvang
  • Gastouderopvang
    • Gastouderbureaus (gemeente)
    • Kaart gastouderbureaus (naam)
    • Kaart gastouderopvang
  • Kosten en toeslag
    • Kinderopvangtoeslag
    • Tabel kinderopvangtoeslag
    • Maximum uurtarieven
    • SMI kinderopvang
    • Voorschoolse educatie (VE)
    • Studeren & kinderopvangtoeslag
    • Bijna gratis kinderopvang
    • Netto kosten kinderopvang
  • Sector en cijfers
    • Dashboards
      • Dashboard gemeente
      • Dashboard plaats
      • Dashboard postcode
      • Dashboard organisaties
      • Dashboard sociaal-economisch
      • Dashboard GGD-regio
      • Dashboard schoolbesturen
      • Dashboard basisscholen
      • Stand van zaken KDV
      • Stand van zaken BSO
      • Stand van zaken GO(B)
      • Kwartaalmonitor kinderopvang
      • BSO-prognose per gemeente
    • Kaarten sector
      • Kaart capaciteit
      • Kaart GGD-regio
      • Kaart marktaandeel
      • Kaart rechtsvormen
      • Kaart rechtsvorm per postcode
    • Top 100 kinderopvang
      • Actuele Top 100
    • Maandoverzichten
  • Nieuws en dossiers
Sluiten

Zoeken

Home/Gemeente/Noord-Holland/Kinderopvang in gemeente Aalsmeer: locaties, aanbieders en kindplaatsen
Gemeent header

Kinderopvang in gemeente Aalsmeer: locaties, aanbieders en kindplaatsen

31 augustus 2026 1 minuut lezen
Geüpdatet op 10 september 2026

In gemeente Aalsmeer zijn op basis van de huidige registratie 21 kinderopvanglocaties opgenomen. Hieronder vind je de actuele verdeling van KDV, BSO en VE, het aantal geregistreerde kindplaatsen, de actieve juridische houders en aanvullende CBS-cijfers over bevolking en nabijheid van voorzieningen.

Locatiegegevens bijgewerkt: 9 oktober 2026 • CBS demografie: 2026 • CBS nabijheid: 2025*
21locaties
11KDV-locaties
10BSO-locaties
4VE-locaties
5juridische houders
1.264kindplaatsen

Kinderopvang Kansenindex Aalsmeer

Hoe gunstig is het geregistreerde kinderopvangaanbod in Aalsmeer ten opzichte van andere Nederlandse gemeenten?

44,0/ 100

Relatief beperkt. Aalsmeer staat op plaats 221 van 342 gemeenten waarvoor de index kan worden berekend.

Gecombineerde vergelijking van KDV en BSO, met aanbod, bereikbaarheid, keuze en VE-aanbod.

53Aanbod
48Bereikbaarheid
25Keuze
19VE-aanbod

Scores Aalsmeer per opvangvorm

Opvangvorm Score Landelijke rang Aanbod Bereikbaarheid Keuze VE-aanbod
Totaal 44,0 221 van 342 53 48 25 19
KDV 45,6 197 van 342 50 51 29 19
BSO 47,6 174 van 342 55 45 25 –

De index vergelijkt geregistreerde capaciteit, aantal locaties, spreiding over houders en CBS-cijfers over afstand en voorzieningen binnen 3 km. Een hogere score wijst op een relatief gunstiger geregistreerd aanbod. Het is geen wachtlijst-, beschikbaarheids- of kwaliteitscijfer: vrije plaatsen, bezetting en pedagogische kwaliteit zijn niet bekend.

Vergelijk alle gemeenten op de Kinderopvang Kansenindex →

Kinderopvangcapaciteit in Aalsmeer

KDV

512 geregistreerde kindplaatsen

1.069 kinderen van 0 t/m 3 jaar

47,9

KDV-kindplaatsen per 100 kinderen 0-3 jaar

BSO

752 geregistreerde kindplaatsen

3.120 kinderen van 4 t/m 12 jaar

24,1

BSO-kindplaatsen per 100 kinderen 4-12 jaar

Totaal

1.264 geregistreerde kindplaatsen

4.189 kinderen van 0 t/m 12 jaar

30,2

kindplaatsen per 100 kinderen 0-12 jaar

De verhouding per 100 kinderen is een capaciteitsindicator en geen gebruikspercentage. Eén geregistreerde kindplaats kan gedurende de week door meerdere kinderen worden gebruikt. VE-kindplaatsen kunnen binnen de geregistreerde KDV-capaciteit niet afzonderlijk worden uitgesplitst.

Gastouderopvang in Aalsmeer

Naast kinderdagverblijven en buitenschoolse opvang is er in Aalsmeer ook geregistreerde gastouderopvang. Onderstaande cijfers zijn gebaseerd op de meest recent verwerkte LRK-gegevens over voorzieningen voor gastouderopvang en hun koppelingen met gastouderbureaus.

12 geregistreerde gastouders
67 geregistreerde kindplaatsen
7 gekoppelde gastouderbureaus

De leeftijd van kinderen in de gastouderopvang kan sterk verschillen. Daarom wordt het aantal kindplaatsen hier niet afgezet tegen één specifieke CBS-leeftijdsgroep. Een geregistreerde kindplaats zegt bovendien niets over actuele beschikbaarheid of bezetting.

Bekijk gastouderbureaus met aangesloten gastouders in Aalsmeer →

Gastoudergegevens bijgewerkt: 9 oktober 2026.

Nabijheid van kinderopvang en basisschool

Onderstaande CBS-cijfers geven de gemiddelde afstand en het gemiddelde aantal voorzieningen binnen 1, 3 en 5 kilometer weer voor inwoners van de gemeente.

Voorziening Gem. afstand Binnen 1 km Binnen 3 km Binnen 5 km
Kinderdagverblijf 0,7 km 1,3 5,7 16,2
Buitenschoolse opvang 0,8 km 1,1 5,5 15,4
Basisschool 0,8 km 1,3 4,1 10,0

Bron: CBS, Nabijheid voorzieningen; periode 2025*.

Bekijk Aalsmeer op de interactieve kaarten

Alle locaties op de kaart Grootte locaties Rechtsvormen Markt en concentratie Vergelijk kinderopvangcapaciteit

Kinderopvanglocaties in Aalsmeer

BSO VZOD BSO 50 Wim Kan Dreef 2 1433HM Kudelstaart Stichting Kinderopvang Solidoe
Buitenschoolse opvang Kudelstaart BSO 64 Haya van Somerenstraat 35A 1433PA Kudelstaart Stichting FloreoKids
IKC Triade KDV 66 Dreef 1B 1431WC Aalsmeer Stichting Kinderopvang Solidoe
IKC Triade BSO 106 Dreef 1A 1431WC Aalsmeer Stichting Kinderopvang Solidoe
Just Kiddies Aalsmeer KDV 40 van Cleeffkade 15C 1431BA Aalsmeer Just Kiddies B.V.
KDV de Stempel KDV 24 Marconistraat 10A 1433KK Kudelstaart Stichting Kinderopvang Solidoe
KDV Sam Sam KDV 28 Jac. P. Thijsselaan 10 1431JH Aalsmeer Stichting Kinderopvang Solidoe
Kindcentrum De Berenboot KDV + VE 72 Schoolstraat 4 1431BG Aalsmeer Stichting Kinderopvang Solidoe
Kindcentrum De Berenboot BSO 67 Schoolstraat 4 1431BG Aalsmeer Stichting Kinderopvang Solidoe
Kindcentrum De Dolfijn KDV 24 Baccarastraat 3 1431RN Aalsmeer Stichting Kinderopvang Solidoe
Kindcentrum De Dolfijn BSO 97 Baccarastraat 3 1431RN Aalsmeer Stichting Kinderopvang Solidoe
Kindcentrum De Rietpluim KDV + VE 52 Zonnedauwlaan 63 1433WB Kudelstaart Stichting Kinderopvang Solidoe
Kindcentrum De Rietpluim BSO 84 Zonnedauwlaan 63 1433WB Kudelstaart Stichting Kinderopvang Solidoe
Kindcentrum Oostkroost KDV 50 Machineweg 12 1432ET Aalsmeer Stichting Kinderopvang Solidoe
Kindcentrum Oostkroost BSO 90 Machineweg 12 1432ET Aalsmeer Stichting Kinderopvang Solidoe
Kinderdagverblijf Kudelstaart KDV + VE 39 Spilstraat 1 1433HD Kudelstaart Stichting FloreoKids
KindKoers B.V. KDV 29 Dreef 7A 1431WC Aalsmeer Kindkoers B.V.
KindKoers B.V. BSO 40 Dreef 7A 1431WC Aalsmeer Kindkoers B.V.
Partou BSO Catharina-Amalialaan 66E BSO 110 Catharina-Amalialaan 66E 1432JT Aalsmeer Partou B.V.
Partou KDV Catharina-Amalialaan 66E KDV + VE 88 Catharina-Amalialaan 66E 1432JT Aalsmeer Partou B.V.
Solidoe BSO Buiten Gewoon BSO 44 Bilderdammerweg 116 1433HJ Kudelstaart Stichting Kinderopvang Solidoe

20 van 21 locaties zichtbaar

Je kunt de tabel ook sorteren door op een kolomtitel te klikken. Bekijk alle locaties op de interactieve kaart.

Kinderopvangorganisaties en juridische houders in Aalsmeer

Juridische houder Groep Locaties KDV BSO Kindplaatsen
Stichting Kinderopvang Solidoe KvK 034198255 – 14 7 7 854
Partou B.V. KvK 030225440 Partou 2 1 1 198
Stichting FloreoKids KvK 041165967 – 2 1 1 103
Kindkoers B.V. KvK 034093168 – 2 1 1 69
Just Kiddies B.V. KvK 027314780 – 1 1 0 40

Werken in de kinderopvang in Aalsmeer

Ben je op zoek naar een baan in de kinderopvang in Aalsmeer? Bekijk dan het actuele aanbod van vacatures in deze gemeente.

Bekijk vacatures kinderopvang in Aalsmeer →

Meer over werken bij de kinderopvang

Wil je meer weten over werken in de kinderopvang? Op Werken bij de Kinderopvang vind je informatie over onder andere functies, salaris, arbeidsvoorwaarden en de cao kinderopvang.

Meer over werken bij de kinderopvang →

Kinderopvangtoeslag en opvanggebruik door inwoners van Aalsmeer

Deze cijfers tonen het gebruik van formele kinderopvang door kinderen van huishoudens waarvan de aanvrager van kinderopvangtoeslag op 31 december in deze gemeente woonde. De opvang kan dus ook in een andere gemeente plaatsvinden. De cijfers zijn geen aantal kindplaatsen en geen bezettingscijfer van locaties in deze gemeente.

Kinderen in formele kinderopvang

Jaar Totaal KDV BSO Gastouderopvang
2007 1.180 780 470 110
2012 2.390 1.320 1.280 170
2017 2.200 1.050 1.300 200
2022 2.110 1.030 1.250 120
2023 2.100 1.010 1.230 100
2024 2.110 1.030 1.240 90
2025* 2.150 1.020 1.330 80

Gemiddeld aantal opvanguren

Jaar Totaal KDV BSO Gastouderopvang
2007 750 uur NL: 710 uur · 6% hoger 890 uur NL: 850 uur · 5% hoger 420 uur NL: 410 uur · 2% hoger 540 uur NL: 520 uur · 4% hoger
2012 740 uur NL: 680 uur · 9% hoger 910 uur NL: 850 uur · 7% hoger 450 uur NL: 410 uur · 10% hoger 660 uur NL: 560 uur · 18% hoger
2017 620 uur NL: 570 uur · 9% hoger 800 uur NL: 710 uur · 13% hoger 410 uur NL: 360 uur · 14% hoger 580 uur NL: 490 uur · 18% hoger
2022 730 uur NL: 670 uur · 9% hoger 910 uur NL: 820 uur · 11% hoger 490 uur NL: 420 uur · 17% hoger 590 uur NL: 530 uur · 11% hoger
2023 760 uur NL: 670 uur · 13% hoger 950 uur NL: 830 uur · 14% hoger 510 uur NL: 430 uur · 19% hoger 640 uur NL: 550 uur · 16% hoger
2024 770 uur NL: 680 uur · 13% hoger 960 uur NL: 840 uur · 14% hoger 520 uur NL: 440 uur · 18% hoger 590 uur NL: 560 uur · 5% hoger
2025* 760 uur NL: 680 uur · 12% hoger 920 uur NL: 830 uur · 11% hoger 520 uur NL: 440 uur · 18% hoger 650 uur NL: 560 uur · 16% hoger

* Voorlopig cijfer. Onder elk lokaal urencijfer staat het officiële landelijke CBS-gemiddelde voor dezelfde opvangvorm en het verschil daarmee. KDV staat voor dagopvang; BSO voor buitenschoolse opvang. De categorieën mogen niet bij elkaar worden opgeteld: één kind kan van meerdere soorten of vormen van opvang gebruikmaken en wordt in het totaal eenmaal geteld. Een streepje betekent dat voor deze huidige gemeente geen vergelijkbaar cijfer beschikbaar is, bijvoorbeeld door een gemeentelijke herindeling. Bron: CBS StatLine 20214NED, op basis van gegevens van de Belastingdienst.

Kinderopvangtoeslag en opvanggebruik door inwoners van Aalsmeer

Onderstaande cijfers gaan over formele kinderopvanguren waarover kinderopvangtoeslag is ontvangen door huishoudens waarvan de aanvrager in Aalsmeer woont.

Let op: de gemeente in deze CBS-cijfers is de woongemeente van de aanvrager. De kinderopvang zelf kan in Aalsmeer hebben plaatsgevonden, maar ook in een andere gemeente. Deze cijfers beschrijven dus vooral het toeslaggerelateerde opvanggebruik door inwoners en niet de bezetting van kinderopvanglocaties die fysiek in Aalsmeer gevestigd zijn.
Leeftijd aanvrager kinderopvangtoeslag: in 2025* had bij 88,7% van de opvanguren met kinderopvangtoeslag de aanvrager een leeftijd van 25 tot en met 44 jaar. In 2021 was dit 89,2%. Landelijk is het aandeel in 2025* 90,3%.

Opvanguren met kinderopvangtoeslag

Ontwikkeling over de laatste 5 beschikbare jaren. De aantallen zijn afgerond volgens de CBS-publicatie.

Opvang20212022202320242025*
Totaal opvanguren1,44 mln1,55 mln1,59 mln1,63 mln1,62 mln
Dagopvang totaal858.620936.060963.750985.190943.110
Kindcentrum800.950881.670912.710938.450900.870
Gastouder57.67054.39051.04046.74042.240
BSO totaal578.180610.200627.710646.290681.630
Kindcentrum556.490595.960615.590637.120674.440
Gastouder21.69014.24012.1209.1707.190

Tussen 2021 en 2025* veranderde het totaal aantal opvanguren waarover kinderopvangtoeslag werd ontvangen met +13,1%.

Leeftijd van de aanvrager van kinderopvangtoeslag

De percentages hieronder geven aan welk aandeel van de opvanguren met kinderopvangtoeslag hoort bij iedere leeftijdsgroep van de aanvrager. Dit is dus niet het percentage aanvragers of huishoudens. De leeftijd is bepaald op 31 december van het betreffende jaar.

Leeftijd aanvrager20212022202320242025*
15-24 jaar – 0,6% – 0,8% –
25-34 jaar 30,4% 30,6% 29,8% 28,1% 29,0%
35-44 jaar 58,9% 59,3% 61,0% 61,7% 59,7%
45-54 jaar 9,4% 8,7% 7,8% 8,7% 10,1%
55 jaar en ouder 0,8% 0,7% 0,7% 0,8% 0,9%
25-44 jaar samen 89,2%90,0%90,9%89,8%88,7%

Leeftijd kinderen: aandeel van alle opvanguren

Per jaar is weergegeven welk percentage van alle toeslaguren betrekking heeft op iedere leeftijdsgroep. Dit is een verdeling van uren, niet van het aantal kinderen.

Leeftijd kind20212022202320242025*
0 jaar 4,0% 2,5% 2,2% 2,5% 2,4%
1 jaar 12,8% 16,4% 12,8% 11,2% 12,3%
2 jaar 15,1% 15,7% 20,4% 16,7% 13,9%
3 jaar 19,4% 16,2% 17,4% 21,4% 18,1%
4-6 jaar 25,7% 27,3% 25,3% 26,2% 29,0%
7-9 jaar 17,0% 16,2% 17,2% 16,5% 18,3%
10 jaar en ouder 5,9% 5,8% 4,7% 5,6% 6,0%

Leeftijdsopbouw binnen de BSO

Deze verdeling maakt beter zichtbaar of het gebruik van buitenschoolse opvang relatief verschuift naar jongere of oudere basisschoolkinderen.

Leeftijd kind20212022202320242025*
4-6 jaar 42,9% – – – –
7-9 jaar 42,4% – – – –
10 jaar en ouder 14,7% 14,6% 11,8% – –
7 jaar en ouder 57,1%––––

Bron en uitleg: CBS, Kinderopvanggebruik in Nederland, aantal uren en kinderen. Het betreft afgenomen uren waarover kinderopvangtoeslag is ontvangen. De gemeente is de woongemeente van de aanvrager en hoeft niet gelijk te zijn aan de gemeente waar de opvanglocatie staat. Deze cijfers mogen daarom niet rechtstreeks worden geïnterpreteerd als bezettingsgraad of gebruik van de kinderopvanglocaties binnen Aalsmeer. Uren zijn afgerond op tientallen; cellen die betrekking hebben op minder dan 10 kinderen kunnen zijn onderdrukt en worden dan als “–” weergegeven. Daardoor kunnen procentuele leeftijdsverdelingen in een gemeente iets minder dan 100% optellen. Leeftijd van kind, leeftijd van de aanvrager en woongemeente hebben betrekking op 31 december van het getoonde jaar. De verdeling naar leeftijd van de aanvrager zegt iets over het aandeel opvanguren per leeftijdsgroep en niet over het aantal aanvragers. 2025 is voorlopig. Bij gemeentelijke herindelingen kan een historische reeks korter zijn, omdat de gegevens aan de gepubliceerde gemeentecode zijn gekoppeld.

Meer over kinderopvangtoeslag →

Basisscholen in Aalsmeer

8 actuele basisschoolvestigingen 2.445 leerlingen 2025-2026

Bekijk basisscholen in Aalsmeer → · Kaart basisscholen

De locatie- en houdersgegevens worden rechtstreeks opgebouwd uit de actuele locatieberichten op Kinderopvang-Wijzer. De CBS-cijfers worden afzonderlijk centraal geïmporteerd en veranderen daarom alleen wanneer een nieuw CBS-bestand wordt ingelezen. Geregistreerde kindplaatsen zijn niet hetzelfde als daadwerkelijk bezette of direct beschikbare plaatsen.

mail
Auteur

Kinderopvang-Wijzer

Volg mij
Andere artikelen
Gemeent header
Vorige

Kinderopvang in gemeente Nieuwegein: locaties, aanbieders en kindplaatsen

Gemeent header
Volgende

Kinderopvang in gemeente Alkmaar: locaties, aanbieders en kindplaatsen

Volg ons op:

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram
  • X
  • Recensies
  • Meningen
  • Downloads
  • Over ons
  • FAQ
  • Contact
  • Privacybeleid
  • Cookie Policy
  • Childcare in the Netherlands
  • Berne-opfang yn Nederlân
  • Kinderbetreuung Niederlande
  • Garde d’enfants Pays-Bas
  • Îngrijirea copiilor în Olanda
  • Cuidado infantil en los Países Bajos
  • Opieka nad dzieckiem w Holandii
  • Догляд за дітьми в Нідерландах
  • ابحث عن الحضانة ورعاية ما بعد المدرسة
  • Language
Copyright 2026 — Kinderopvang - Wijzer. All rights reserved.
We use cookies on our website to give you the most relevant experience by remembering your preferences and repeat visits. By clicking “Accept All”, you consent to the use of ALL the cookies. However, you may visit "Cookie Settings" to provide a controlled consent.
Cookie SettingsAccepteer alles
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Altijd ingeschakeld
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously.
CookieDuurBeschrijving
cookielawinfo-checkbox-advertisement1 yearSet by the GDPR Cookie Consent plugin, this cookie is used to record the user consent for the cookies in the "Advertisement" category .
cookielawinfo-checkbox-analytics11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics".
cookielawinfo-checkbox-functional11 monthsThe cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional".
cookielawinfo-checkbox-necessary11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary".
cookielawinfo-checkbox-others11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other.
cookielawinfo-checkbox-performance11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance".
CookieLawInfoConsent1 yearRecords the default button state of the corresponding category & the status of CCPA. It works only in coordination with the primary cookie.
PHPSESSIDsessionThis cookie is native to PHP applications. The cookie is used to store and identify a users' unique session ID for the purpose of managing user session on the website. The cookie is a session cookies and is deleted when all the browser windows are closed.
viewed_cookie_policy11 monthsThe cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data.
Functional
Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.
Performance
Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors.
Analytics
Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
CookieDuurBeschrijving
_gasessionThe _ga cookie, installed by Google Analytics, calculates visitor, session and campaign data and also keeps track of site usage for the site's analytics report. The cookie stores information anonymously and assigns a randomly generated number to recognize unique visitors.
_ga_*1 year 1 month 4 daysGoogle Analytics sets this cookie to store and count page views.
_ga_QJ3CEG9M0B2 yearsThis cookie is installed by Google Analytics.
_gat_gtag_UA_*1 minuteGoogle Analytics sets this cookie to store a unique user ID.
_gat_gtag_UA_174313809_1sessionSet by Google to distinguish users.
_gidsessionInstalled by Google Analytics, _gid cookie stores information on how visitors use a website, while also creating an analytics report of the website's performance. Some of the data that are collected include the number of visitors, their source, and the pages they visit anonymously.
Advertisement
Advertisement cookies are used to provide visitors with relevant ads and marketing campaigns. These cookies track visitors across websites and collect information to provide customized ads.
Others
Other uncategorized cookies are those that are being analyzed and have not been classified into a category as yet.
CookieDuurBeschrijving
__wpdm_clientsessionNo description
CaptchasessionNo description available.
OPSLAAN & ACCEPTEREN
Aangedreven door CookieYes Logo