Top 100 houders BSO (juli 2021)

Medio juli 2021 zijn er 7.617 kinderopvang-locaties (buitenschoolse opvang) met 326.140 kindplaatsen ingeschreven bij het LRK. De locaties zijn in handen van 1.859 verschillende rechtspersonen. De top 100 houders buitenschoolse opvang, gebaseerd op het aantal kindplaatsen, vertegenwoordigen 54,49 % (177.7108) van het totaal aantal kindplaatsen. Dus 5,38 % van het aantal houders heeft meer dan de helft van het aantal kindplaatsen en circa 48,4 % van het aantal locaties.

Hierbij wordt opgemerkt dat dit is gebaseerd op de het aantal inschrijvingen per Kamer van Koophandel nummer. Er is dus geen rekening gehouden met organisaties die tot een holding horen.

Vergelijk

De top 100 is ten opzichte van juli 2020 wel sterker gestegen in het aantal kindplaatsen (4,2%) dan totaal (3,3%), echter daalde het aantal locaties van de top 100 (1,31 %), terwijl dit in totaal steeg (2,41%).  Het aantal kindplaatsen per locatie is licht gestegen, zowel van de top 100 als over het totaal.   

juli 2021juli 2020%
LRK top 1003.6903.739-1,31%
LRK totaal7.6177.4382,41%
Aandeel LRK top 100 in totaal48,44%50,27%0,80%
Kindplaatsen top 100177.710170.5454,20%
Kindplaatsen totaal326.140315.6283,33%
Aandeel KPL top 100 in totaal54,49%54,03%0,85%
Kindplaatsen per LRK top 10048,247,70,96%
Kindplaatsen per LRK totaal42,842,40,98%
Aantal organisaties1.8781.8372,23%

De lijst van kinderopvang-houders met grootste aantal kindplaatsen is als volgt :

RangKinderopvangorganisatiesLRKKPL%
1Smallsteps B.V.31014.6884,50%
2Partou B.V.19310.3313,17%
3Stichting Kindercentra Midden Nederland Kind en Co1919.6832,97%
4Stichting Humankind2239.2892,85%
5Korein B.V.995.6281,73%
6Kober B.V.885.0491,55%
7Stichting Prokino Kinderopvang1184.6761,43%
8KION Kinderopvang B.V.764.1461,27%
9Kibeo1214.0461,24%
10BLOS Kinderopvang B.V.603.4311,05%
11Stichting Kinderopvang 2Samen553.0460,93%
12Stichting Spring Kinderopvang692.9090,89%
13SKSG 542.8590,88%
14Bink Kinderopvang B.V.352.6310,81%
15KindeRdam Kinderopvang  B.V.502.5660,79%
16Stichting DAK kindercentra472.4780,76%
17Skar B.V.412.2260,68%
18MIK Kinderopvang B.V.402.1170,65%
19Junis Kinderopvang472.0970,64%
20TintelTuin B.V.422.0200,62%
21Kinderopvang BijDeHand BV261.7980,55%
22Stichting GO!301.7570,54%
23Stichting Ludens341.7250,53%
24Nummereen Kinderopvang B.V.331.6510,51%
25Stichting Kinderopvang Friesland511.6350,50%
26Kindergarden Nederland B.V.301.6240,50%
27Stichting Hero kindercentra331.5650,48%
28Kanteel Kinderopvang B.V.271.5590,48%
29Triodus B.V.311.5440,47%
30Travers Kinderopvang291.5420,47%
31Stichting Ska Kinderopvang391.5260,47%
32Kern Kinderopvang371.4920,46%
33Kinderopvang Morgen281.4430,44%
34Kinderwoud Kinderopvang B.V.371.4210,44%
35SKBNM221.4030,43%
36Stichting Hoera kindercentra311.3430,41%
37De Drie Ballonnen B.V.241.3190,40%
38Sinne Kinderopvang B.V.291.3100,40%
39KinderRijk B.V.181.3080,40%
40Mikz Kinderopvang B.V.301.2980,40%
41Kinderopvang Walcheren361.2950,40%
42Stichting Wasko361.2850,39%
43Stichting Kinderopvang West-Friesland261.2410,38%
44Stichting Kinderopvang Zeeuwsch-Vlaanderen381.2240,38%
45Stichting Blosse opvang291.1890,36%
46SDK Kinderopvang B.V.201.1630,36%
47Komkids Kinderopvang B.V.321.1530,35%
48Stichting Vlietkinderen181.1340,35%
49Mundo Kinderopvang B.V.281.0770,33%
50UN1EK kinderopvang B.V.181.0710,33%
51Stichting SKID Kinderopvang181.0670,33%
52Kids First Kinderopvang NL B.V.281.0330,32%
53AVEM Kinderopvang B.V.271.0010,31%
54Stichting Kinderopvang Pijnacker ‘Skippy’131.0000,31%
55Koko Kinderopvang B.V.159910,30%
56Zo Kinderopvang Holding B.V.279900,30%
57IJsselkids199900,30%
58Stichting Kinderopvang Solidoe149890,30%
59Stichting Forte Kinderopvang219870,30%
60Bzzzonder Kindercentrum B.V.209100,28%
61Kinderopvang Purmerend189020,28%
62Stichting Quadrant199000,28%
63Kids First Kinderopvang Noord-Nederland B.V.318950,27%
64Stichting Kinderopvang Driebergen Doorn (SKDD)178650,27%
65Norlandia Kinderopvang Zuid B.V.178480,26%
66Norlandia kinderopvang B.V.148430,26%
67Norlandia Kinderopvang Rotterdam B.V.138290,25%
68FloreoKids138240,25%
69Stichting Kinderopvang Organisatie Salland208220,25%
70Stichting CKC Drenthe Kinderopvang188010,25%
71Stichting Kinderopvang Oosterhout147950,24%
72Woest Zuid B.V.197800,24%
73Zonnekinderen127750,24%
74Okidoki B.V.187700,24%
75B.V. ’t Nest Kinderopvang Horst157660,23%
76Stichting Kinderopvang Haarlemmermeer147610,23%
77De Eerste Stap, kinderopvang B.V.137600,23%
78GOO Opvang B.V.207590,23%
79Kinderopvang ZON! B.V.127570,23%
80Struin B.V.87520,23%
81HappyKids Kinderopvang B.V.77480,23%
82Stichting Kinderopvang Den Helder217440,23%
83Les Petits Kinderdagverblijven BV177250,22%
84St. Doomijn Kinderopvang Noord187060,22%
85Kinderopvang OOK B.V.187030,22%
86FreeKids BV136960,21%
87Raster Kinderopvang166920,21%
88Kids2B166890,21%
89Columbus Junior West-Twente B.V.176770,21%
90Stichting Kinderopvang Avonturijn196740,21%
91CKO KleurRijk B.V.176700,21%
92Kinderopvang KaKa B.V.246630,20%
93Wonderland116580,20%
94Babino B.V.196500,20%
95Kindercentrum Kindertuin Projecten B.V.176490,20%
96PIT Kinderopvang136460,20%
97Kidscasa Kinderopvang B.V.206460,20%
98Stichting Kinderopvang Oegstgeest (SKO)96360,20%
99Saartje kinderopvang BV66330,19%
100Kids Lodge66320,19%
Totaal top 100 BSO organisaties3.690177.71054,49%
Overige 1.778 organisaties3.927148.43045,51%
Totaal organisaties buitenschoolse opvang7.617326.140100,00%