private equity

Bencis Capital Partners is een private equity fonds en actief in de kinderopvang. Private equity en buitenlandse investeerders zijn veelgehoorde termen tegenwoordig in de politiek als het gaat over kinderopvang. Hoe groot zijn de belangen? Wie zijn het? Onderstaand tref je informatie aan over één van die private equity fondsen : Bencis Capital Partners.

Bencis Capital Partners 

Bencis is een investeringsmaatschappij, die in 1999 is opgericht door Zoran van Gessel en Jeroen Pit. Jeroen Pit is overleden in 2012. Bencis werkt vanuit haar kantoren in Amsterdam, Brussel/Diegem en Düsseldorf. Er is momenteel (2022) geïnvesteerd in 31 bedrijven, waar zo’n 9.500 mensen werken. Deze ondernemingen realiseren gezamenlijk een omzet van ca. 1,8 miljard euro. Bencis investeert bij voorkeur in ondernemingen met een operationeel resultaat tot 50 miljoen euro.

In april 2019 werd de Samenwerkende Kinderopvang overgenomen door Bencis Capital Partners.

Het aantal kindplaatsen is circa 13.950 over circa 366 locaties (situatie februari 2023).

Labels :

  • Beach Kid
  • Ben Ben Kids
  • De Kleine Wereld
  • Eigen & Wijzer
  • Fris Kinderdagverblijven
  • Kids & Carrots
  • Les Petits
  • PUUR Kinderopvang
  • Small Society
  • Speel-Inn
  • Topkids
  • Zo Kinderopvang

Verderop in het artikel een overzicht van de bijbehorende vennootschappen.

Website : https://www.bencis.com/

Welke vennootschappen horen bij deze organisaties?

Onderstaand overzichten van de vennootschappen die bij deze organisatie horen.

Bencis Capital Partners

NaamKDV LocatiesKDV Kindpl.BSO LocatiesBSO Kindpl.Tot. LocatiesTot. Kindpl.
B.V. ‘t Nest Kinderopvang Horst1552315818301.341
B.V. ‘t Nest Kinderopvang Venray102951135821653
Babbels Extern B.V.41862776263
Babbels Scholen BV116266382
Big Ben Kids Amstelveen Fideliolaan B.V.13200132
Big Ben Kids Amstelveen Stadshart B.V.16000160
Big Ben Kids Amsterdam B.V.41411195160
Big Ben Kids B.V.210031195219
De Bloemenweide B.V.14800148
De Kleine Reus BV1481772125
De Kleine Wereld Aldebaranplein B.V.13500135
De Kleine Wereld Brand Dirk Ochsepark B.V.16400164
De Kleine Wereld Ceintuurbaan Amsterdam B.V.7260744214702
De Kleine Wereld Horizon B.V.116122238
De Kleine Wereld IJburg B.V.2862794165
De Kleine Wereld Mauritskade B.V.12600126
De Kleine Wereld Middenweg B.V.2761503126
De Kleine Wereld Nieuwendammerdijk B.V.12700127
De Kleine Wereld Paradijsplein B.V.00140140
De Kleine Wereld Spieringstraat Gouda B.V.13600136
De Toverfluit B.V.15000150
De Vlinderhoeve B.V.14400144
Eigen & Wijzer Amsterdam B.V.29231925284
Eigen & Wijzer Friesland B.V.82061443522641
Eigen & Wijzer Gaasperplas B.V.142134276
Eigen & Wijzer Harderwijk B.V.26741396206
Eigen & Wijzer Het Wijze Eiland B.V.1671582125
Eigen & Wijzer Hoenderloo B.V.132144276
Eigen & Wijzer Loosdrecht B.V.4191629310484
Eigen & Wijzer Maarssen B.V.356836011416
Eigen & Wijzer Maarssen-Broek B.V.15900159
Eigen & Wijzer Maarsseveense Plassen B.V.15600156
Eigen & Wijzer Oranjekwartier B.V.12900129
Eigen & Wijzer Wijze Vrienden B.V.00120120
Fris! Kinderdagverblijven B.V.14800148
Fris! Kinderdagverblijven Locatie BSO B.V.348724510293
Kids-Inn De Kwakel B.V.1392623101
Kids-INN Hilversum00162162
kindcentrum Betuwe B.V.6144006144
Kindcentrum Eigen & Wijzer B.V.1721462118
Kindercentrum Babbels B.V.27731175194
Kindercentrum Kids & Animals15800158
Kinderdagopvang SamSam B.V.2643905154
Kinderdagverblijf Topkids B.V.37121135184
Kinderdagverblijf Topkids Duimelot B.V.24000240
Kinderdagverblijf Topkids Maartensdijk B.V.24300243
Kinderopvang Bunderbos B.V.1493694118
Les Petits Kinderdagverblijven BV1748814660311.148
Les Petits Kinderdagverblijven II B.V.6112006112
SKLM B.V.6212622612438
Small Society B.V.2124002124
Speel Inn De Regenboog Elst B.V.146142288
Speel Inn De Regenboog Rhenen B.V.2601403100
Speel-Inn Beverwijk B.V.126118244
Speel-Inn BV142120262
Speel-Inn De Blokkendoos B.V.146140286
Speel-Inn De Toversteen B.V.1891532142
Topkids Almere Noorderplassen B.V.313031536283
Topkids Almere Waterwijk B.V.31201904210
Topkids BSO B.V.00279279
Topkids BSO Sport B.V.00170170
Topkids Bunschoten B.V.14700147
Topkids Kinderopvang De Bilt B.V.116155271
Topkids Kinderopvang Soesterberg B.V.116144260
Topkids kinderopvang Zeist B.V.131140271
Topkids Zeewolde B.V.155130285
Zo in Brabant B.V.15393932924722
Zo Kinderopvang2287617676391.552
1956.7481717.21136613.959
Situatie eind februari 2023

Wat zijn de “weetjes” over private equity en buitenlandse investeerders?

Er wordt veel gesuggereerd over de kinderopvangorganisaties die behoren tot de private equity / buitenlandse investeerders. Wat weten we wel of niet?

  • Zijn deze organisaties winstgevender dan de overige organisaties? Hier is geen documentatie over.
  • Bieden deze organisaties betere/slechtere kwaliteit dan de overige organisaties? Hier is geen documentatie over. Voor verkoopredenen kan een organisatie beter een goede kwaliteit / reputatie hebben dan een slechte.
  • Zijn deze organisaties duurder dan de overige organisaties? Hier is geen documentatie over. Meestal zullen deze wel eerder bovenaan de markt zitten qua tarief dan onderaan. Maar dan kan ook van maatschappelijke kinderopvangorganisaties gelden.
  • Om hoeveel bedrijven gaat het ? Het zijn circa 69 verschillende vennootschappen van de 2.904 verschillende rechtspersonen (eind oktober 2022) oftewel 2,38 % van het totaal.
  • Het aandeel van private equity en buitenlandse investeerders in het totaal aantal kindplaatsen is respectievelijk circa 8,9 % en 3,8 %. Voor meer informatie zie : Private equity in de kinderopvang.

Disclaimer : bovenstaande informatie is afkomstig uit openbare informatie, zoals LRK, websites en publicaties. Hoewel deze publicatie met de grootst mogelijke zorg is samengesteld, aanvaarden wij geen aansprakelijkheid met betrekking tot de gegeven informatie of de volledigheid.

De gegegevens in dit artikel zijn voor het laatst bijgewerkt en gecontroleerd op 5 maart 2023