Top 100 houders KDV (juni 2022)

De top 5 van de Top 100 houders KDV met het grootste aantal kinderopvangplaatsen is sinds februari 2022 ongewijzigd, Smallsteps, Partou, Humankind, Gro-Up en Ludens. De organisaties die het meeste gegroeid zijn, zijn BLOS Kinderopvang met 34 locaties en 1.526 kindplaatsen erbij en SKAR BV met 35 locaties en 752 kindplaatsen erbij.

Eind juni 2022 zijn er 9.163 KDV-locaties met 305.416 kindplaatsen ingeschreven bij het LRK. De KDV-locaties zijn in handen van 2.578 verschillende rechtspersonen. De top 100 houders KDV, gebaseerd op het aantal kindplaatsen, vertegenwoordigen 46.1 % (4.224) van het totaal aantal locaties en 49,6 % (151.592) van het totaal aantal KDV-kindplaatsen.

Hierbij wordt opgemerkt dat dit is gebaseerd op het aantal inschrijvingen per unieke organisatienaam in het LRK. Zo bestaat Gro-Up in werkelijkheid uit 8 verschillende rechtspersonen, echter met allen precies dezelfde organisatienaam. Organisaties die tot een holding of groep behoren worden dus niet meegenomen indien er verschillende organisatienamen zijn in LRK en KVK. Zo zijn de nummers 1 en 2 (Smallsteps en Partou) onderdeel van dezelfde holding : KidsFoundation.

Vergelijk

In vergelijking met de situatie in februari 2022 is de top 100 sterker gegroeid dan de totale branche. Zo zijn het aantal locaties KDV in totaal met 0,13 % gestegen, terwijl de top 100 met 1,96 % steeg. Een soortgelijk beeld is te zien met het totaal aantal kindplaatsen, in totaal een stijging met 0,58 % terwijl de top 100 met 1,82 % steeg. Duidelijk een gevolg van overnames en fusies.

 juni-22feb-22jul-21jul-20%
LRK top 1004.2244.1433.9333.7391,96%
LRK totaal9.1639.1519.0579.0100,13%
Aandeel LRK top 100  in totaal46,10%45,27%43,42%41,50%1,82%
Kindplaatsen top 100151.592148.253139.889133.0062,25%
Kindplaatsen totaal305.416303.661297.484291.9600,58%
Aandeel KPL top 100 in totaal49,63%48,82%47,02%45,56%1,66%
Kindplaatsen per LRK top 10035,935,835,635,60,29%
Kindplaatsen per LRK totaal33,333,232,832,40,45%
Aantal organisaties2.5782.5822.6222.628-0,15%

De lijst van kinderopvang-houders op basis van het aantal kindplaatsen (LRK) is als volgt. De “rang feb” geeft de stand in februari 2022 weer. Het LRK geeft het aantal locaties in het Landelijk Register Kinderopvang weer en hoeveel locaties LRK en kindplaatsen er gemuteerd zijn sinds februari 2022.

Rang juniRang febNaamlrkkplmutatie lrkmutatie kpl
11Smallsteps B.V.27612448-3-40
22Partou B.V.19492781129
33Stichting Humankind2067751-1-15
44Gro-up16364598352
55Stichting Kind & Co Ludens1956030117
66Kindergarden Nederland B.V.7153483207
710BLOS Kinderopvang B.V.1154835341528
87Korein B.V.944028-2-30
98Stichting Prokino Kinderopvang13439785225
109Stichting Kibeo1263732111
1111Kober B.V.893141-2-39
1212KION Kinderopvang B.V.8130670-36
1313Stichting Spring Kinderopvang892913018
1419Skar B.V.69239835752
1515Stichting Kinderopvang Stad Groningen492161-3-85
1615KindeRdam Kinderopvang B.V.4619590-23
1717Stichting Junis Kinderopvang58190100
1816Stichting Kinderopvang 2Samen4018970-39
1918Stichting Doomijn591704150
2026Kinderwoud Kinderopvang B.V.57168413333
2123TintelTuin B.V.321580293
2220Stichting Ska Kinderopvang40157900
2321Stichting Kinderopvang Friesland701570210
2422Stichting Impuls4415231-7
2524Stichting Peuter&Co6714660-2
2625MIK Kinderopvang B.V.38145900
2727Stichting Kinderopvang Walcheren47129601
2834Stichting Spelenderwijs521183388
2931Stichting GO!401176276
3028Stichting DAK kindercentra251165-2-51
3135Stichting Kinderopvang Zeeuwsch-Vlaanderen331132050
3229Kanteel Kinderopvang B.V.20113100
3330Stichting Hero kindercentra24111100
3432Stichting Jongleren51109800
3533Kinderopvang Morgen30109500
3638Stichting Wasko381060016
3737Stichting Kinderopvang West-Friesland3810590-12
3836Stichting KinderRijk191045-1-32
3941Sinne kinderopvang B.V.271018024
4042Bink Kinderopvang B.V.16100108
4145Kids First Kinderopvang NL B.V.39998233
4244Stichting Blosse opvang27992023
4343STICHTING Mikz kinderopvang2699100
4440Kinderdagverblijf en Buitenschoolse Opvang Anna Paulowna B.V.50989-1-16
4546Stichting Hoera kindercentra2795403
4647Stichting Quadrant3294000
4751Stichting Kinderopvang Haarlemmermeer27937132
4848Komkids Kinderopvang B.V.2593500
4949Stichting Forte Kinderopvang259150-4
5039Zo Kinderopvang Holding B.V.23907-4-133
5150Nummereen Kinderopvang B.V.28899-1-15
5252SDK Kinderopvang B.V.1985708
5353Kids First Kinderopvang Noord-Nederland B.V.3784800
5454Stichting voor Peuterwerk en Kinderopvang468140-1
5555Okidoki B.V.2078400
5658Stichting Kinderopvang Den Helder25780130
5756Kids2B2677500
5857UN1EK kinderopvang B.V.1976800
5959AVEM Kinderopvang B.V.2273700
6060Kinderopvang BijdeHandjes B.V.2673600
6162Stichting Vlietkinderen2172908
6261FloreoKids187270-6
6364Norlandia Kinderopvang Zuid B.V.22724010
6465Stichting Kinderopvang Organisatie Salland21722013
6563SKBNM14694-1-24
6666Raster Kinderopvang1866000
6769Stichting Kinderopvang Solidoe16657023
6868Koningskinderen Holding B.V.764000
6971Stichting Kinderopvang Alkmaar e.o. (SKOA)22631131
7072Mundo Kinderopvang B.V.1460518
7170Stichting SKID Kinderopvang1560400
7274St. Katholieke Peuteropvang Rotterdam e.o.2258500
7373GOO Opvang B.V.175810-8
7476Stichting Allente opvang17576010
7575Stichting CKC Drenthe Kinderopvang2357300
7678Stichting Doomijn Apeldoorn2056400
7779Norlandia kinderopvang B.V.135610-1
7880Stichting Dynamo Voorscholen3155500
7981Stichting voor Protestants Christelijke Kinderopvang Accrete1555400
8083Kinderopvang KaKa B.V.26553024
8177Stichting KOK kinderopvang21550-1-16
8292Bzzzonder Kindercentrum B.V.13534030
8382Kindercentra Puck&Co B.V.1753300
8485IJsterk Kinderopvang B.V.952600
8587Stichting Combiwel voor Kinderen2352100
8688B.V. ’t Nest Kinderopvang Horst1551800
8791Stichting Kinderwereld1751405
8889Kindercentrum Kindertuin Projecten B.V.1351200
8993Stichting Swazoom Kinderopvang2450200
9094Les Petits Kinderdagverblijven BV1750000
9195Norlandia Kinderopvang Rotterdam B.V.1049900
92100De Eerste Stap, kinderopvang B.V.14497016
9396Stichting Kinder Opvang Parkstad1949700
9484Stichting De Hoeksche School Kinderopvang21497-2-32
9597Stichting BINK Peuterspeelzalen2449400
9698Stichting Welluswijs1549100
9799Columbus Junior West-Twente B.V.114800-10
98Stichting Plateau Kinderopvang12476017
99KSH Kinderdagverblijven B.V.1447200
100Zonnekinderen B.V.1246900

Bekijk hier de andere Top 100’s in de kinderopvang.