Top 100 houders Kinderopvang (juni 2022)

De top 5 van de Top 100 houders Kinderopvang met het grootste aantal kinderopvangplaatsen is sinds februari 2022 ongewijzigd, Smallsteps, Partou, Humankind, Ludens en Gro-up. De organisaties die het meeste gegroeid zijn, zijn BLOS Kinderopvang met 70 locaties en 3.236 kindplaatsen en Gro-Up met 24 locaties en 1.046 kindplaatsen.

Eind juni 2022 zijn er 16.870 kinderopvang-locaties (KDV + BSO) met 639.573 kindplaatsen ingeschreven bij het LRK. De locaties zijn in handen van 2.884 verschillende rechtspersonen. De top 100 houders kinderopvang, gebaseerd op het aantal kindplaatsen, vertegenwoordigen 47,25% (7.971) van het totaal aantal locaties en 52,35 % (334.991) van het totaal aantal kindplaatsen.

Hierbij wordt opgemerkt dat dit is gebaseerd op het aantal inschrijvingen per unieke organisatienaam in het LRK. Zo bestaat Gro-Up in werkelijkheid uit 8 verschillende rechtspersonen, echter met allen precies dezelfde organisatienaam. Organisaties die tot een holding of groep behoren worden dus niet meegenomen indien er verschillende organisatienamen zijn in LRK en KVK. Zo zijn de nummers 1 en 2 (Smallsteps en Partou) onderdeel van dezelfde holding : KidsFoundation.

Het gemiddelde van het aantal kindplaatsen per LRK-nummer is 37,9. Van de top 100 kinderopvang-houders is dat 42,0. Sinds de februari meting is dat bij de Top 100 iets gedaald, maar in totaal iets gestegen.

De gehele kinderopvangbranche is in volume toegenomen, zo zijn er in totaal 4.580 kindplaatsen bijgekomen, terwijl het aantal kindplaatsen bij de Top 100 steeg met 6.394. Het aantal locaties steeg met 61, maar bij de Top 100 met 167. Oftewel de nodige kleinere organisaties zijn overgenomen/gefuseerd met Top 100 organisaties.

jun-22feb-22jul-21jul-20%
LRK top 1007.9717.8047.4607.1072,14%
LRK totaal16.87016.80916.67416.4480,36%
Aandeel LRK top 100 in totaal47,25%46,43%44,74%43,21%1,77%
Kindplaatsen top 100334.991328.597313.345298.7061,95%
Kindplaatsen totaal639.573634.993623.624607.5880,72%
Aandeel KPL top 100 in totaal52,38%51,75%50,25%49,16%1,22%
Kindplaatsen per LRK top 10042,042,142,042,0-0,19%
Kindplaatsen per LRK totaal37,937,837,436,90,30%
Aantal organisaties288428862.9162.924-0,07%

De lijst van kinderopvang-houders op basis van het aantal kindplaatsen (LRK) is als volgt. De “rang feb” geeft de stand in februari 2022 weer. Het LRK geeft het aantal locaties in het Landelijk Register Kinderopvang weer en hoeveel locaties LRK en kindplaatsen er gemuteerd zijn sinds februari 2022.

Rang juniRang febNaamlrkkplmutatie
lrk
mutatie kpl
11Smallsteps B.V.56826685-5-125
22Partou B.V.390198130120
33Stichting Humankind43917524-1-44
44Stichting Kind & Co Ludens417174970-27
55Gro-up30613965241046
612BLOS Kinderopvang B.V.2089921703236
76Korein B.V.1949628-26
87Stichting Prokino Kinderopvang25486538383
98Kober B.V.1808258028
109Stichting Kibeo253790301
1110KION Kinderopvang B.V.1597217-1-118
1211Kindergarden Nederland B.V.10671526325
1313Stichting Spring Kinderopvang15959370102
1414Stichting Junis Kinderopvang1275356-1-8
1515Stichting Kinderopvang Stad Groningen1045101-4-119
1616Stichting Kinderopvang 2Samen9549081-7
1717KindeRdam Kinderopvang B.V.1054757245
1821Skar B.V.108456138862
1918Stichting Doomijn10740052109
2020Bink Kinderopvang B.V.51371108
2123TintelTuin B.V.763684399
2222MIK Kinderopvang B.V.783615116
2319Stichting DAK kindercentra713613-4-99
2427Kinderwoud Kinderopvang B.V.105344822589
2524Stichting Kinderopvang Friesland1283362582
2625Stichting Ska Kinderopvang79313600
2726Stichting GO!7230483123
2828Kanteel Kinderopvang B.V.48275300
2929Stichting Hero kindercentra572696020
3030Stichting Kinderopvang Walcheren8326030-14
3131Nummereen Kinderopvang B.V.602601-2-8
3232Kinderopvang Morgen582490-1-60
3337Stichting Kinderopvang Zeeuwsch-Vlaanderen7023990112
3433Stichting Wasko742369-1-30
3536Sinne kinderopvang B.V.562368164
3634Stichting KinderRijk372337-1-48
3735STICHTING Mikz kinderopvang56233400
3838Stichting Blosse opvang572307033
3940Stichting Kinderopvang West-Friesland632273120
4039Stichting Hoera kindercentra5722660-1
4141Kids First Kinderopvang NL B.V.752248492
4242Komkids Kinderopvang B.V.582156012
4343Stichting Impuls5820690-23
4444SKBNM332037-1-28
4545SDK Kinderopvang B.V.371989026
4646Stichting Quadrant521970020
4748Stichting Forte Kinderopvang451947040
4850Stichting Vlietkinderen39186308
4955Stichting Spelenderwijs7118276174
5049UN1EK kinderopvang B.V.361821-1-35
5151FloreoKids3517830-6
5253Kids First Kinderopvang Noord-Nederland B.V.691778144
5354AVEM Kinderopvang B.V.481738010
5457Stichting Kinderopvang Haarlemmermeer401668132
5556Stichting Kinderopvang Solidoe311666023
5658Mundo Kinderopvang B.V.41163614
5759Kinderdagverblijf en Buitenschoolse Opvang Anna Paulowna B.V.70162706
5860Stichting Kinderopvang Organisatie Salland431622013
5947Zo Kinderopvang Holding B.V.411599-10-322
6061Stichting SKID Kinderopvang31159500
6162Okidoki B.V.40159300
6263Norlandia Kinderopvang Zuid B.V.391572010
6364Stichting Kinderopvang Den Helder481566362
6465Kids2B441519135
6566Stichting Peuter&Co6714660-2
6667Stichting CKC Drenthe Kinderopvang4314440-10
6769Bzzzonder Kindercentrum B.V.341443150
6868Norlandia kinderopvang B.V.2714040-1
6970Kinderopvang BijdeHandjes B.V.47136100
7072Raster Kinderopvang34135200
7174Kinderopvang Purmerend291335116
7279Kinderopvang KaKa B.V.531328180
7371GOO Opvang B.V.3713250-28
7475Norlandia Kinderopvang Rotterdam B.V.22130800
7576Stichting Kinderopvang Pijnacker ‘Skippy’20130600
7677B.V. ’t Nest Kinderopvang Horst30129900
7780De Eerste Stap, kinderopvang B.V.271257016
7873Stichting Kinderopvang Driebergen Doorn (SKDD)281254-1-77
7997HappyKids Kinderopvang B.V.1512472162
8081Zonnekinderen B.V.24121300
8184CKO KleurRijk B.V.381202122
8278Stichting Doomijn Apeldoorn381193-1-60
8385Kindercentra Puck&Co B.V.331186011
8483Les Petits Kinderdagverblijven BV32118500
8582Columbus Junior West-Twente B.V.2811680-41
8690Stichting Avonturijn341148031
8788Stichting Allente opvang291146010
8887Kindercentrum Kindertuin Projecten B.V.29113900
8993Stichting Kinderopvang Alkmaar e.o. (SKOA)321137131
9086Stichting Jongleren521128-1-20
9189Kidscasa Kinderopvang B.V.3611200-3
9295Stichting Plateau Kinderopvang261117017
9391Stichting Kinderopvang Oosterhout21110800
9494Koningskinderen Holding B.V.14110200
9592Stichting Welluswijs291087-1-20
9699Stichting Kinderopvang Huizen271084130
9796Stichting Kwest2710800-19
98Stichting Kinderopvang Dronten261068275
9998Kinderopvang Wageningen BV2110570-20
100100FreeKids BV23105100

Bekijk hier de andere Top 100’s in de kinderopvang.