Top 100 houders Kinderopvang (juli 2021)

Ultimo juli 2021 zijn er 16.674 kinderopvang-locaties (KDV + BSO) met 623.624 kindplaatsen ingeschreven bij het LRK. De locaties zijn in handen van 2.916 verschillende rechtspersonen. De top 100 houders kinderopvang, gebaseerd op het aantal kindplaatsen, vertegenwoordigen 44,7 % (7.460) van het totaal aantal locaties en 50,25 % (313.345) van het totaal aantal kindplaatsen.

Hierbij wordt opgemerkt dat dit is gebaseerd op de het aantal inschrijvingen per Kamer van Koophandel nummer. Er is dus geen rekening gehouden met organisaties die tot een holding horen.

Het gemiddelde van het aantal kindplaatsen per LRK-nummer is 37,4. Van de top 100 kinderopvang-houders is dat 42,0.

De gehele kinderopvangbranche is in volume toegenomen, maar bij de top 100 is de stijging wel groter. Deze stijging is wel gerealiseerd met minder organisaties. Dit zal vermoedelijk het gevolg zijn van de fusies en overnames die in de branche hebben plaats gevonden.

juli 2021juli 2020%
LRK top 1007.4607.1074,97%
LRK totaal16.67416.4481,37%
Aandeel LRK top 100 in totaal44,74%43,21%3,54%
Kindplaatsen top 100313.345298.7064,90%
Kindplaatsen totaal623.624607.5882,64%
Aandeel KPL top 100 in totaal50,25%49,16%2,20%
Kindplaatsen per LRK top 10042,042,0-0,06%
Kindplaatsen per LRK totaal37,436,91,25%
Aantal organisaties2.9162.924-0,27%

De lijst van kinderopvang-houders met grootste aantal kindplaatsen is als volgt.

RangKinderopvangorganisatiesLRKKPL%
1Smallsteps B.V.59827.1824,36%
2Partou B.V.38219.1483,07%
3Stichting Humankind41916.6322,67%
4Stichting Kindercentra Midden Nederland Kind en Co32713.9142,23%
5Korein B.V.1949.6031,54%
6Stichting Prokino Kinderopvang2498.4631,36%
7Kober B.V.1798.1941,31%
8Kibeo2447.5941,22%
9KION Kinderopvang B.V.1557.1611,15%
10Kindergarden Nederland B.V.966.5821,06%
11BLOS Kinderopvang B.V.1216.3531,02%
12Stichting Spring Kinderopvang1585.8010,93%
13SKSG 1055.0210,81%
14Stichting Kinderopvang 2Samen934.9190,79%
15KindeRdam Kinderopvang  B.V.944.4140,71%
16Skar B.V.763.9020,63%
17Stichting DAK kindercentra783.7870,61%
18Bink Kinderopvang B.V.513.6020,58%
19MIK Kinderopvang B.V.783.5690,57%
20TintelTuin B.V.723.5070,56%
21Kinderopvang BijDeHand BV573.2980,53%
22Stichting Kinderopvang Friesland1173.1470,50%
23Junis Kinderopvang723.1150,50%
24Stichting Ska Kinderopvang773.0790,49%
25Stichting Ludens713.0280,49%
26Stichting GO!692.8730,46%
27Triodus B.V.582.7320,44%
28Kinderwoud Kinderopvang B.V.812.7240,44%
29Kanteel Kinderopvang B.V.482.7080,43%
30Kern Kinderopvang692.6800,43%
31Stichting Hero kindercentra572.6760,43%
32Nummereen Kinderopvang B.V.622.5810,41%
33Kinderopvang Walcheren822.5470,41%
34Kinderopvang Morgen572.5060,40%
35KinderRijk B.V.382.3850,38%
36Travers Kinderopvang582.3500,38%
37Stichting Kinderopvang West-Friesland642.3010,37%
38Mikz Kinderopvang B.V.562.2890,37%
39Sinne Kinderopvang B.V.562.2870,37%
40Stichting Wasko732.2860,37%
41Stichting Hoera kindercentra572.2530,36%
42Stichting Kinderopvang Zeeuwsch-Vlaanderen702.2300,36%
43Zo Kinderopvang Holding B.V.572.1410,34%
44Stichting Impuls602.1210,34%
45Stichting Blosse opvang552.1090,34%
46Komkids Kinderopvang B.V.572.0880,33%
47SKBNM382.0610,33%
48SDK Kinderopvang B.V.402.0600,33%
49Stichting Forte Kinderopvang481.8980,30%
50Stichting Vlietkinderen391.8580,30%
51De Drie Ballonnen B.V.371.8540,30%
52Stichting Quadrant511.8470,30%
53Kids First Kinderopvang NL B.V.551.8250,29%
54UN1EK kinderopvang B.V.371.8230,29%
55IJsselkids421.7760,28%
56Kids First Kinderopvang Noord-Nederland B.V.671.7320,28%
57AVEM Kinderopvang B.V.491.7240,28%
58Koko Kinderopvang B.V.281.6960,27%
59Mundo Kinderopvang B.V.401.6580,27%
60Stichting Kinderopvang Haarlemmermeer401.6120,26%
61Stichting SKID Kinderopvang321.5980,26%
62Stichting Kinderopvang Solidoe301.5910,26%
63Stichting Kinderopvang Organisatie Salland421.5520,25%
64Norlandia Kinderopvang Zuid B.V.381.5460,25%
65Stichting Spelenderwijs611.5290,25%
66Stichting Kinderopvang Den Helder461.5180,24%
67Okidoki B.V.361.5120,24%
68Kinderdagverblijf en Buitenschoolse Opvang Anna Paulowna B.V. 651.5110,24%
69Stichting Peuter & Co661.4490,23%
70Kids2B421.4480,23%
71FloreoKids271.4080,23%
72Norlandia kinderopvang B.V.271.4050,23%
73Bzzzonder Kindercentrum B.V.331.3950,22%
74Kinderopvang BijdeHandjes B.V.471.3610,22%
75St. Doomijn Kinderopvang Noord371.3590,22%
76Raster Kinderopvang341.3500,22%
77GOO Opvang B.V.371.3480,22%
78Stichting CKC Drenthe Kinderopvang391.3320,21%
79Stichting Kinderopvang Driebergen Doorn (SKDD)291.3230,21%
80Norlandia Kinderopvang Rotterdam B.V.231.3120,21%
81Stichting Kinderopvang Pijnacker ‘Skippy’191.3080,21%
82B.V. ’t Nest Kinderopvang Horst301.2700,20%
83Kinderopvang Purmerend271.2700,20%
84Zonnekinderen241.2430,20%
85De Eerste Stap, kinderopvang B.V.271.2400,20%
86Les Petits Kinderdagverblijven BV341.2210,20%
87Kinderopvang KaKa B.V.511.1760,19%
88Kindercentrum Kindertuin Projecten B.V.291.1450,18%
89PIT Kinderopvang281.1450,18%
90Columbus Junior West-Twente B.V.281.1250,18%
91Kindercentra Puck&Co B.V.321.1230,18%
92Stichting Welluswijs311.1230,18%
93Stichting Kinderopvang Alkmaar311.1220,18%
94Kinderopvang OOK B.V.291.1140,18%
95Stichting voor Protestants Christelijke Kinderopvang Accrete321.1120,18%
96Stichting Kinderopvang Avonturijn341.1080,18%
97Koningskinderen Holding B.V.141.1020,18%
98Stichting Jongleren511.0840,17%
99Kidscasa Kinderopvang B.V.351.0830,17%
100Stichting Plateau Kinderopvang251.0780,17%
Totaal top 100 kinderopvang organisaties7.460313.34550,25%
Overige 2.916 organisaties9.214310.27949,75%
Totaal organisaties kinderopvag16.674623.624100,00%
Let op : rangschikking is gebaseerd op KVK nummers, er is geen rekenining gehouden met groepsvennootschappen

Zie ook :